Divky ve svatecnim ostrozskem kroji Dozinky souboru Dolnemcan v nivnickem kroji Devcata ve staromestskem kroji Mali verbiri Pary v hradcovickem kroji Hody v Uherskem Ostrohu Velikonocnich zvyky kunovskych mladencu

Ruční tkaní

Ruční tkaní - jedno z nejstarších dochovaných řemesel

Tkaní je jedním z nejstarších způsobů výroby látek. Od jednoduchých primitivních rámů se postupem doby lidstvo propracovalo ke složitějším tkalcovským stavům. Tkalcovství patří tedy mezi nejstarší řemesla, která se zachovala do současnosti.

V naší společnosti používáme čtyřlistové tkalcovské stavy.

Člunek na stavuPřenosný stavTkaní na čtyřlistovém stavuDílna - čtyřlistový stavSkříň s nitěmi na tkaní

Ruční tkaní z přírodních materiálů

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpracováváme přírodní materiály - vlnu, bavlnu a len. Při tkaní využíváme vazbu plátnovou, keprovou, atlasovou a různé jejich odvozené vazby. Z vlastní produkce poté dle vlastních návrhů nebo požadavků našich zákazníků šijeme různorodé výrobky. V ROCE 2010 JSME OBDRŽELI PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ NAŠICH TKANÝCHROBKŮ - TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA.

Prezentace pro veřejnostExkurze dětí ze ZŠUkázka tkaní na jarmarku v Popovicích

 

Nosným programem naší společnosti je však šití a opravy krojů. Využíváme proto tkalcovskou dílnu k výrobě tkaných dílů k tomuto lidovému oděvu.

 

Přejít na fotogalerii

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému
Strukturalni fondy EU Spolecny regionalni operacni program Mikroregion Ostrozsko Mesto Uhersky Ostroh Tradicni vyrobek Slovacka